Short Film Series Comedy

(english title: Jango&Bob: The Plan (Episode 2)

Year of production/ release: 2008 / 2010

J&B Page on Vimeo


About J&B2

In the second (out of four episodes) Jango and Bob talk about their future plans to get the big money or sth. else maybe ?!

The bizarre and comical style of the J&B series shows a unique and new way of how gangster comedies with a 30s film look can entertain us even today. Enjoy the show !

WARNING: Contains vulgar language, violence, weapons and consumption of alcohol and drugs. For 18+ Only!

Cieszę się z każdego przelewu od was na moje konto PayPal. W podziękowaniu otrzymasz kod do obejrzenia odcinków 3-4 serii J&B. Twoje darowizny wspierają dalszą dystrybucję i stronę internetową. Dzięki!


Komentarz reżysera (2020):

Drugie ćwiczenie na pierwszym roku w Warszawskiej Szkole Filmowej polegało na wykonaniu dwuminutowego „krótkiego filmu konwersacyjnego”. Zamiast zaprezentować sensowną, emocjonalną, a może nawet głęboko filozoficzną rozmowę, zafascynował mnie pomysł, zabawy „prymitywną” rozmową pozbawioną sensu i znaczenia.

Pomysł przekształcił się w serial składający się z czterech odcinków, które nakręciliśmy razem w ciągu jednego dnia z czego jestem bardzo dumny. Nakręciłem serial z moimi dobrymi przyjaciółmi, Frankiem Schlegelem i Malte Schmitzem (dobre stare czasy) oraz ekipą w Niemczech / Wesel. Zdecydowałem się zrobić ten film po niemiecku, pomimo tego, że miał być najpierw pokazany polskiej publiczności.

Pierwsza dwuminutowa wersja „Der Knall” nie przyniosła tak wielkiego sukcesu w Warszawskiej Szkole Filmowej w Polsce na jaki liczyłem. Ocena, którą otrzymałem była średnia, ale kręcenie i eksperymentowanie tym gatunkiem filmowym sprawiło mi dużo radości. Niemiecka publiczność przyjęła to dobrze. Może to było zbyt radykalne posunięcie z mojej strony, zwłaszcza jeżeli chodzi o polską publiczność, oczekującą czegoś więcej od " prawdziwej artystycznej europejskiej sztuki". Jest to jeden z tych projektów, które mi się najbardziej podobały.

Film został wybrany na festiwal filmowy w Detmold, a serial pokazywany był także przy różnych okazjach. Został odebrany jako szokujący, ale zabawny serial krótkometrażowy.

Wulgarny styl i dobór mocnych obraźliwych słów w całej serii J&B może być dla nas zabawny, ale używanie takiego słownictwa w prawdziwym życiu wydaje się być zbyt radykalne. Dla J i B to codzienna pogawędka. Jeżeli widz może się z tego śmiać to nie świadczy to przecież o tym, że jest tak prymitywny jak Jango czy Bob, prawda? Myślę, że to jest ciekawe zagadnienie, zwłaszcza dla niemieckich widzów, którzy najwięcej korzyści czerpią z tego serialu, bo przecież nie wszystko można tak dogłębnie oddać w innym języku.

Dobrej zabawy!